produkty objednávky fotogalerie servis kontakt

Zasklení

Vitrážové sklo – novinka!
Střešní okno o libovolné konstrukci může být na objednávku vybaveno speciálním zasklením u kterého barevné vzory jsou umístěné na vnitřní ploše skla. V nabídce existuje možnost provedení kolem 200 standardních vzorů.

shlédněte vzory kliknutím zde


Absorbční zasklení
omezuje prostup slunečního záření. Sklo je dostupné v barevných odstínech: modrá, hnědá, grafitová a zelená. Absorbční sklo je tvrzené a je umístěno z vnejší strany zasklení. Vnitřní sklo je opatřeno nízkoemisní vrstvou.


Ornamentní zasklení
U tohoto zasklení je jedna plocha skla hladká a druhá sktrukturová do různých vzorů a motivů. Vzorovaná plocha se nachází vždy uvnitř zasklení aby neztěžovala údržbu a mytí skel. Ornamentní sklo je tvrzené a je umístěno z vnejší strany zasklení. Vnitřní sklo je opatřeno nízkoemisní vrstvou.

Reflexní zasklení
Odráží sluneční záření a působí z vnější strany jako zrcadlo. Skla jsou nabízeny v barvách; modrá, hnědá, grafitová, zelená a také v číré variantě. Reflexní sklo je tvrzené a je umístěno z vnejší strany zasklení. Vnitřní sklo je opatřeno nízkoemisní vrstvou.

Samočistící zasklení
omezuje usazování se nečistot na skle a pomáhá udržet sklo v relativní čistotě. Z vnější strany se na skle nachází vrstva dvojího určení. V prvním případě vrstva reaguje s ultrafialovým slunečním zářením a urychluje rozklad organických nečistot. Druhá fáze přichází na řadu v případě, kdy po skle stéká déšť nebo voda. Hydrofilní vrstva nacházející se na povrchu skla způsobuje, že voda nestéká po kapkách ale plošně a smývá nečistoty jejichž adheze byla snížená na minimum. Sklo velmi rychle vysychá a voda nezanechává stopy. Vnitřní sklo je opatřeno nízkoemisní vrstvou. Uživatel získá okno, které bude vyžadovat minimální starostlivost. To je důležité zejména v místech s vysokým znečištěním prachem a jinými nečistotami a také v případech, kdy jsou okna těžko přístupná. Náklady na čištění oken se samočisticí úpravou se minimalizuje, potřeba mytí a čistění vzniká jen velice zřídka.


Nízkoenergetické zasklení
Jedná se o dvoukomorové zasklení kde vnitřní sklo je tvrzené tloušťky 4 mm a postranní skla stejné tloušťky jsou tvrzená s nízkoemisní vrstvou. Nízkoemisní vrstvy jsou obráceny dovnitř zasklení. Meziskelní prostor má 10 mm a je plněn ušlechtilým plynem. Takto získáváme skvělý parametr tepelné propustnosti U=0,5Wm2K. Použití tohoto typu zasklení výrazně omezuje tepelné ztráty.


Zasklení proti vloupání třídy P1
Tento typ zasklení se skládá ze dvou 3 milimetrových skel spojených PVB fólií tloušťky 0,38 mm. Laminované sklo je situováno na vnitřní straně zasklení a je opatřeno nízkoemisní vrstvou. Vnější sklo je tvrzené tloušťky 4 mm. V případě náhodného rozbití skla zůstávají úlomky spojeny fólií a neproniknou do interiéru. Laminované zasklení rovněž omezuje z 95 % prostup UV záření.
   
   


Zvukotěsné zasklení
Redukuje ve vysoké míře prostup hluku do interiéru. Vnější sklo je tvrzené, vnitřní je laminované speciálním způsobem, kdy je mezi dvě skla aplikována měkká vrstva zvukotěsné hmoty na epoxidové bázi. Vnitřní sklo je navíc opatřeno nízkoemisní vrstvou a meziskelní prostor je plněn speciální směsí plynů, které dodatečně omezují prostup hluku. Zasklení má vynikající hodnotu zvukové prostupnost RwSKLA = 40dB. Okno se zvukotěsným zasklením je vybaveno dotlačným těsněním v počtu 2 kusů a je nabízeno bez ventilační klapky.


Zasklení proti vloupání třídy P4 s 99% ochranou proti UV záření
Jedná se o zasklení ochranného charakteru se zvýšenou odolností na rozbití a průnik. Tento typ zasklení se skládá ze dvou 4 milimetrových skel spojených PVB fólií tloušťky 1,52 mm. Laminované sklo je situováno na vnitřní straně zasklení a je opatřeno nízkoemisní vrstvou. Vnější sklo je tvrzené tloušťky 4 mm. Toto zasklení omezuje prostup UV záření až z 99 % .


Použití

  • ve velké míře zamezuje násilnému vniknutí do obytných prostor skrze střešní okno
  • znemožňuje nebo omezuje riziko poranění v případě rozbití skla. V případě destrukce drží jednotlivé úlomky pohromadě díky použité fólii a minimalizují možnost zraněn
  • až 99 % chrání před škodlivým vlivem UV záření
  • charakterizuje se velmi příznivými protihlukovými vlastnostmi.

 

 

kontakty: www: www.ibmont.cz telefon: 724 290 628 e-mail: skladany@ibmont.cz