produkty objednávky fotogalerie servis kontakt

vnější doplňky

ftp

8 x účinnější
ochrana před vedrem

vnější clony ,
rolety a markýzy

ochrana přes horkým počasím

 

Vnější doplňky jsou namontované před střešním oknem což umožňuje účinnou redukci slunečního záření. Vnější markýzy a rolety odráží sluneční paprsky a chrání obytné místnosti před nadměrným teplem.

Široký výběr doplňků umožňuje kontrolu dopadajícího světla, redukce tepla a šetří energie.

Který doplněk nejlépe chrání před nadměrným přehřátím místnosti?
V souladu a s doporučením normy DIN 5034-1 místností náleží chránit před nadměrným přehřátím slunečními paprsky, ne při použití vnitřních ale venkovních doplňků:

  • markýzy
  • vnější rolety

Jak to vypadá ve skutečnosti?
Firma Fakro pro zdokonalení svých výrobků a také pro komfort jejích používání analyzuje skutečnou ochranu před nadměrným přehřátím při použití různých slunečních clon. Pro tento účel bylo vytvořeno několika zkušebních místností, kde bylo zajištěno působení stejného množství slunečního záření při použití stejných střešních oken. Zkušební testy provedeny při zavřených oknech, vnitřní teplotu měřeno metr od podlahy v několika bodech. Na střešních oknech namontováno různé doplňky. Výsledky testu jsou zaznamenané na grafu.

Optimální proti sluneční clonou podle výsledku testu je vnější markýza, jestliže budeme posuzovat ochranu před teplem, cenu a snadnost montáže.

Vnější doplňky zastavují sluneční paprsky před dopadem na okenní zasklení a účinně omezují prohřívaní se vnitřního prostoru.
 

kontakty: www: www.ibmont.cz telefon: 724 290 628 e-mail: skladany@ibmont.cz