produkty objednávky fotogalerie servis kontakt

střešní membrány

ftp  

Membrána představuje ochranu podkroví před deštěm, sněhem, vlhkostí a prachem. Zajišťuje, aby případné zatékání do základní střešní vrstvy, voda z tajícího sněhu, či kondenzované páry byly odvedeny na vnější stranu střechy, aniž by vnikly do izolační vrstvy.

Díky vysoké paropropustnosti se nadměrná vlhkost odpaří, čímž se zvyšuje životnost střešní konstrukce a vytváří suché a příjemné prostředí v podkroví budovy.

Možnost přiložit tepelnou izolaci k povrchu membrány přispívá k úspoře energie a umožňuje položit tepelnou izolaci na střechu v celé výšce krokví. Vysoká paropropustnost a vodotěsnost membrány EUROTOP zajišťuje, že tepelně izolační materiál zůstává suchý a jako takový si udržuje vysoké tepelně izolační vlastnosti. Větrotěsnost a spárová těsnost mezi izolací a membránou zabraňuje úniku tepla z tepelně izolačního materiálu a pronikání vlhkosti ze vzduchu. Snadnější aplikace membrány urychluje práci, šetří náklady a snižuje pravděpodobnost nákladných oprav při výskytu montážních chyb.

Membrány EUROTOP lze používat jako materiál vstupního krytí na šikmých střechách i na vnějších stěnách. Vyznačují se jedinečnou kombinací vodotěsnosti a difúznosti vodních par. Vysoká vodotěsnost chrání před pronikáním kapek vody do tepelné izolace. Vysoká paropropustnost umožňuje přiložit tepelnou izolaci k povrchu membrány, aniž by bylo nutné použít ventilační spáru ve střešní nebo stěnové konstrukci. Proto je možné použít vyšší vrstvu zateplení, která se odrazí v úspoře energie. Všechny membrány, které firma FAKRO nabízí, jsou opatřeny tzv. funkčním filmem.

Způsob položení membrány, který nevytváří ventilační spáru, usnadňuje práci spojenou se správným zhotovením tepelné izolace. Zároveň snižuje náklady na střešní konstrukci, které souvisejí s nutností zvyšovat tloušťku střechy, aby byla dosažena hodnota zateplení podle platných norem.

Membrány EUROTOP jsou vysoce odolné proti působení teploty a mohou být používány na střechách pokrytých plechem.

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

 

 

kontakty: www: www.ibmont.cz telefon: 724 290 628 e-mail: skladany@ibmont.cz