produkty objednávky fotogalerie servis kontakt

střešní okno FTT Thermo

stáhněte si CENÍK IBMONT

 

 
 
 

charakteristika

Střešní okno FTT Thermo je novým produktem speciální konstrukce, která výrazně přispívá k vysoké úspoře tepelné energie. Výrobek se vyznačuje velmi dobrým součinitelem prostupu tepla Uokna = 0,94 W/m2K, který okno předurčuje k použití v moderních nízkoenergetických domácnostech a pasivních domech.
Okno FTT Thermo je okem kyvným. Izolační trojsklo je osazeno ve speciálně upraveném okenním křídle. Správným navržením a osazením střešního okna, jak i použitím systému montáže s využitím dodatečných zateplovacích prvků, získáme celkově velmi dobré termoizolační parametry a nejvyšší, 4 třídu neprůzvučnosti.

Zasklení
Použité izolační trojsklo se skládá ze tří tvrzených skel tloušťky 4mm. Vnitřní a vnější skla jsou navíc opatřeny selektivně reflexní vrstvou. Meziskelní prostory jsou plněny ušlechtilým plynem (krypton). Použitím tvrzených skel dochází ke zvýšení odolnosti výrobku a ochraně zdraví uživatelů. Tvar distančních rámečků TGI, vyrobených z polypropylenu a tenké kovové vrstvy, zaručuje vysokou těsnost a dosažení výtečných energetických parametrů zasklení
Uskla = 0,50 W/m2K .

Křídlo
Izolační trojsklo okna FTT je osazeno hlouběji ve speciálně konstrukčně upraveném a masivnějším borovicovém okenním křídle. Rám křídla je oproti běžným modelům střešních oken FAKRO téměř o 30% silnější a zvyšuje tak trvanlivost i tepelné vlastnosti celého okna. 

Těsnění
Těsnost okna zaručuje systém čtyř těsnění. Těsnicí prvky jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, které se charakterizují výbornou elasticitou a pružností. Je tak zaručena lepší přilnavost k ploše skla a omezení případných dalších tepelných ztrát.

Klika
Okenní klika je standardně, jako u všech oken FAKRO, umístěna ve spodní části okenního křídla. Umožňuje snadnou manipulaci s oknem a také možnost dvoupolohového spárového větraní. Z ohledem na požadovanou těsnost není okno vybaveno ventilační klapkou.

Doplňky
Tento výrobek může být vybaven klasickými vnějšími doplňky, ovšem z důvodu masivnější konstrukce okenního křídla okna FTT jsou rozměry vnitřních doplňků modifikovány. Objednávku je proto nutné přesně specifikovat. 

Montáž
Pro zajištění požadavků na úspory tepelné energie u oken FTT Thermo je nutné uplatňovat zvýšené nároky na montáž. Standardem se proto stává použití speciálních montážních doplňků – paropropustného límce XDP a parotěsného límce XDS.

 

Technické údaje
Technická data:
Typ okna: FTT
součinitel tepelné prostupnosti Uskla
0,5 W/m2K
součinitel tepelné prostupnosti Uokna
0,94 W/m2K
Zasklení
složení termoizolačního zasklení
4HT - 10 - 4H - 10 - 4HT
selektivně reflexní vrstva (T)
+
plnění zasklení ušlechtilým plynem
+
vnější sklo tvrzené (H)
+
Konstrukce
typ ventilační klapky
-
prostupnost ventilační klapky
-
kvalitní borovicové dřevo
+
počet vrstev laku
2
profil PVC
-
barva
přírodní
zajištěná mikroventilace
+
počet těsnění
4
okenní klika
elegant
Cena
střešní okna Fakro-typ FTT

 

 

kontakty: www: www.ibmont.cz telefon: 724 290 628 e-mail: skladany@ibmont.cz